Dentálna hygiena
Žiaci 1. stupňa ZŠ s MŠ Holumnica sa už po druhý školský rok zapájajú do programu „Zdravý úsmev“. Tento program je realizovaný pod odborným dohľadom dentálnej hygieničky Zuzany Serafínovej, ktorá realizuje so žiakmi našej školy v každom školskom roku niekoľko odborných seminárov zameraných na dentálnu hygienu. Žiaci si osvoja nielen teoretické poznatky, ale aj praktické skúsenosti v oblasti dodržiavania ústnej hygieny. Okrem príjemných zážitkov, ktoré prežijú sa čo to naučia a je popri tom naozaj aj veľa zábavy.