Pod hviezdnou oblohou

Takto sme nazvali našu exkurziu, ktorá sa uskutočnila 11.05.2012. Plán exkurzie nás zaviedol najskôr do Planetária v Prešove, kde sme získali nové poznatky z oblasti astronómie, zablúdili sme v nekonečnom vesmíre a po Mliečnej dráhe sme sa vrátili späť na našu Zem. Bol to naozaj veľmi silný zážitok túlať sa na chvíľu po hviezdnej oblohe.

Naša trasa pokračovala na Spišský hrad, ktorý je doteraz našou „hviezdou“ medzi hradmi. A to že je naozaj najväčším hradom v Európe sme sa presvedčili „na vlastných nohách“. Keď sme sa prechádzali po hradných múroch, cítili sme vôňu uplynulých storočí. Z veže sme videli veľmi ďaleko a počasie nám naozaj prialo. Do studne návratov sme hodili aj mincu a pevne veríme, že sme tu neboli poslednýkrát.

 

 

Copyright © 2021 Základná škola s materskou školou Holumnica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Dalšie informácie