Po stopách našich predkov

Dňa 23.05.2012 sme sa vybrali „po stopách našich predkov“, kde sme hľadali historické pramene hovoriace o histórii nášho národa a za prírodnými pamiatkami našej vlasti. Navštívili sme Dobšinskú ľadovú jaskyňu, kde sme zažili príjemné ochladenie po náročnom výstupe. Mali sme možnosť obdivovať vysokú umeleckú úroveň výtvorov našej prírody, pričom sme sa dozvedeli množstvo zaujímavostí. Naša trasa pokračovala smerom na kaštieľ Betliar, kde sme sa zoznámili so životom nielen bohatých, ale aj chudobných ľudí v minulosti. A bolo naozaj čo obdivovať. Záhrada, ktorá obklopuje tento kaštieľ je skutočným miestom pre oddych a relaxáciu. Hrad Krásna hôrka sme museli nateraz vynechať, pretože ľudská nedbalosť pripravila našu krajinu o jednu z najkrajších kultúrnych a historických pamiatok. Pevne dúfame, že o dva až tri roky budeme mať možnosť obdivovať aj tento skvost našej kultúry.

 

 

Copyright © 2021 Základná škola s materskou školou Holumnica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Dalšie informácie